Šogad Vidzemes Inovāciju nedēļā no 20. februāra līdz 24. februārim interesenti aicināti apmeklēt vairāk nekā 20 pasākumus visā Vidzemē un arī ārpus tās robežām. Pasākumu formāts ir ļoti daudzveidīgs, paredzēts dažādām mērķauditorijām un dažādiem ambīciju apmēriem.
Apmeklētājus aicina uz semināriem, darbnīcām, konsultācijām, hakatoniem, tīklošanās pasākumiem, izstādēm un iedvesmas stāstu pēcpusdienām, atbalsta programmu atklāšanas pasākumiem un atvērtajām durvju dienām. Lielākā daļa pasākumu notiks klātienē, daļai varēs pieslēgties arī attālināti.
Aicinām iepazīties ar piecu dienu pasākumu programmu tīmekļa vietnē https://innovation.vidzeme.lv, sadaļā “Pasākumi”. Programma ik dienas tiek papildināta ar jauniem pasākumiem.
Kā ierasts, nedēļas vidū vidzemnieki un citi interesenti tiek aicināti uz konferenci “Improvizācija inovācijai”, ko 22. februārī Līgatnē organizēs Vidzemes plānošanas reģions. Konferencē tiks detalizēti iztirzāts jēdziens “improvizācija” un tā loma mūsdienu inovācijas procesā, kā arī tiks aplūkoti piemēri, kas pierāda, ka improvizācija ir sekmīgi izmantojama jaunu ideju attīstībai ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī citās jomās.
Jāpiebilst, ka 2023. gada Vidzemes Inovāciju nedēļas pasākumu organizatoru lokā ir gan pašvaldības, gan uzņēmumi, gan arī valsts pārvaldes iestādes, pētniecības institūti, augstākās izglītības iestādes un citi nozaru un jomu spēcīgākie spēlētāji. Viņu vidū – Vidzemes Augstskola, Varakļānu novada pašvaldība, LIAA Valmieras biznesa inkubators, Gulbenes novada pašvaldība, Latvijas Zinātnes padome, RTU Cēsu studiju un zinātnes centrs, Valmieras Attīstības aģentūra, Lauku atbalsta dienests, Cēsu digitālais centrs, Smiltenes novada pašvaldība, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Agroresursu un ekonomikas institūts, Vidzeme TechGirls, Valmieras novada pašvaldība, Eiropas Digitālās inovācijas centrs Latvijā, Valmieras koprades darbnīca DARE, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, SIA ZAAO, Europe Direct Vidzeme, Latvijas Digitālais akselerators, Madonas novada pašvaldība, Skola6, Latvijas Universitātes Cēsu filiāle, Latgales plānošanas reģions, SIA ieber.lv, Banka Citadele, Valsts Zemes dienests, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, kā arī Vidzemes uzņēmējdarbības centrs, Vidzemes plānošanas reģions, u.c.
Par Vidzemes Inovāciju nedēļu
Vidzemes Inovāciju nedēļa kā pasākumu platforma pulcē inovācijas entuziastus no visas Latvijas jau piekto gadu – pirmo reizi tā notika 2019. gadā. Tās iniciators un koncepta autors ir Vidzemes plānošanas reģions, taču pasākumu programma ik gadu tiek veidota sadarbībā ar pašvaldībām, uzņēmumiem un organizācijām gan no Vidzemes, gan arī no citiem Latvijas reģioniem.
Piecu gadu laikā izvirzītais iniciatīvas mērķis ir nemainīgs – stiprināt vidzemnieku inovācijas garu un veidot auglīgu vidi jaunu produktu un pakalpojumu radīšanai, sadarbībai un ideju apmaiņai starp izglītības un pētniecības sektoru, uzņēmējiem un zinātniekiem, nozaru līderiem un sabiedrību, ideju radītājiem un finansētājiem.
Visas aktivitātes nedēļas ietvaros tiek balstītas uz trīs stūrakmeņiem – Uzdrīkstēties! Zināt kā! Rīkoties! Tie simbolizē drosmi palūkoties uz produktiem un procesiem no cita skatupunkta, atmest konkurenci un meklēt kopīgus saskarsmes punktus, krāt zināšanas, pieredzi, idejas un kontaktus, lai to visu aktīvi izmantotu ikdienas darbā, labumu dodot arī vietējai kopienai, pašvaldībai, reģionam un valstij.