27.02. - CETURTDIENA

Uzdrīkstēšanās ilgtspējā

Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāreģistrējas
Klātienē
Smiltenes Kultūras centrs, Gaujas iela 1, Smiltene
10:00 - 15:00
Kontaktpersona:
Modris Apsītis
Kā uzdrošināties veidot ilgtspējīgu un energoefektīvu nākotni pašvaldībās un uzņēmumos? Kā inovatīvi risinājumi var palīdzēt pilsētvides attīstībā, resursu taupīšanā un videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanā?
Pasākumā “Uzdrošināšanās ilgtspējā” dažādu nozaru eksperti un pašvaldību pārstāvji dalīsies ar reāliem piemēriem un risinājumiem, kas jau tiek īstenoti vai plānoti nākotnē. No atjaunojamās degvielas izmantošanas atkritumu apsaimniekošanā līdz inovatīvām energoefektivitātes stratēģijām apgaismojumā un lietus ūdens attīrīšanā – pasākums sniegs praktiskas atziņas un jaunas idejas ilgtspējīgai attīstībai.

Šis pasākums ir vērtīga iespēja:
  • Pašvaldībām – uzzināt par veiksmīgiem projektiem un inovācijām energoefektivitātē un vides pārvaldībā;
  • Uzņēmumiem un speciālistiem – iepazīt nozares tendences un inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus;
  • Ikvienam interesentam – saprast, kā praktiski īstenot ilgtspējas principus ikdienas darbā un pašvaldību attīstībā.

Pasākuma moderators Emīls Salmiņš.

Programma
10:15 - 10:45
Ilgtspējīgas enerģētikas pārejas veicināšana: digitālās tehnoloģijas un līdzdalības dizains
Lai paātrinātu enerģētikas pāreju, ir nepieciešama ne tikai tehnoloģiju attīstība, bet arī sabiedrības aktīva iesaiste un pašvaldību atbalsts. Inovatīvi rīki, piemēram, virtuālā realitāte un līdzdalības dizaina metodes, var palīdzēt labāk izprast iedzīvotāju vajadzības un veicināt kopīgu ilgtspējīgas nākotnes veidošanu. Pētījums Latvijā, Zviedrijā un Nīderlandē analizē šādu metožu potenciālu, lai palīdzētu mums veidot iekļaujošu un zaļu pilsētvidi.
10:45 - 11:20
Energoefektivitātes pasākumi ielu apgaismojumā
Saldus novada pašvaldības pieredze, realizējot ielu apgaismojuma energoefektivitātes paaugstināšanas projektus. Kādi ir ieguvumi, realizējot projektus par pašu līdzekļiem, un kādi – piesaistot pieejamo EKII atbalstu?
11:20 - 12:20
Esošās lokālās attīrīšanas iekārtas un to izaicinājumi pašvaldībās
Neatkarīgi no tā vai tie ir lietus ūdeņi vai saimnieciskie ūdeņi, par ūdens attīrīšanu esam atbildīgi mēs, kuru ēkās un teritorijās tie rodas. Vai rūpe par vidi beidzas ar to uzstādīšanu? Lekcijas mērķis ir pievērst ūdens attīrīšanas jautājumam un tās efektivitātei.
12:20 - 13:00
Pusdienas
13:00 - 13:30
Atjaunojamās degvielas iespējas atkritumu apsaimniekošanā
Atjaunojamās degvielas izmantošana atkritumu apsaimniekošanā ir būtisks solis uz ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku resursu pārvaldību. Biometāns, kas iegūts no attīrītas biogāzes, ko ražo no bioloģiski noārdāmiem atkritumiem, un citi alternatīvie degvielas veidi var ievērojami samazināt oglekļa emisijas un veicināt aprites ekonomikas principu ieviešanu. SIA ZAAO valdes priekšsēdētājs dalīsies pieredzē par jaunākajām inovācijām un iespējām, kā atkritumu apsaimniekošanas nozarē integrēt atjaunojamās degvielas risinājumus, uzlabojot resursu efektivitāti un veicinot zaļo pāreju.
13:30 - 14:00
Smiltenes novada pašvaldības pieredze inovatīvu un ilgtspējīgu projektu īstenošanā
Smiltenes novada pašvaldības pieredze inovatīvu un ilgtspējīgu projektu īstenošanā. Pašvaldības eksperts dalīsies pieredzē par projekta "StoPWa" ("Stormwater purification with construction and demolition waste") ieviešanu, kura mērķis ir pārrobežu sadarbībā izstrādāt un testēt daudzslāņu lietusūdens filtrācijas sistēmas, izmantojot reģenerētus būvniecības atkritumus. Tāpat tiks diskutēti galvenie izaicinājumi projektā "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Smiltenes novada pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā", kura ietvaros tiek modernizēts publiskās ārtelpas apgaismojums, lai uzlabotu energoefektivitāti un samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas.
14:00 - 14:40
Ilgtspējīga mobilitāte un radoši inženiertehniskie risinājumi – velo amfībijas “BeTRITON” piemērs
14:40 - 15:00
Kahoot! spēle un uzvarētāju apbalvošana
Organizē