Piesaki savu pasākumu

Iepriekšējo gadu pieredze pierādījusi, ka pasākumu platforma innovation.vidzeme.lv ir ērta inovācijas entuziastu tikšanās vieta, kur viens otru uzrunā uzņēmējs un pētnieks, pašvaldība un iedzīvotājs, plānotāji un īstenotāji, tie, kas dalās ar pieredzi, un tie, kas meklē iedvesmu. Tīmekļa vietnē vienkopus būs redzami visi pasākumi, kas piecu dienu laikā tiks organizēti dažādās vietās Vidzemes reģionā. Sagaidām organizatorus gan no sava reģiona, gan arī kaimiņu reģioniem.

Pasākumus varēs pieteikt līdz 2023. gada 3. februārim - pavisam drīz varēsiet iepazīties ar Vidzemes Inovāciju nedēļas 2023 pasākumu programmu. 

Dalība Vidzemes inovāciju nedēļā gan pasākumu organizatoriem, gan apmeklētājiem ir bez maksas.

 

KONCEPTS

Katru gadu Vidzemes plānošanas reģions kā idejas aizsācējs rosina padziļināti aplūkot kādu no faktoriem vai jēdzieniem, kas ir būtisks veiksmīgai inovētspējas attīstībai. Arī 2023. gadā vēlamies ienest vēl vienu tēmu Vidzemes inovatoru dienaskārtībā – iedrošināšanai, diskusijai, izmantošanai.

Improvizācijai ir liela loma inovācijas procesā, turklāt tas ir instruments, kā radīt ilgtspējīgas inovācijas. Īpaši efektīva improvizācija var būt mainīgos apstākļos un brīžos, kad laiks un resursi ir ierobežoti. Improvizācija ļauj šeit un tagad no nekā kaut ko radīt sadarbībā ar pārējiem – radošā haosā, kam ir sava kārtība, un bez bailēm par neizdošanos. Tā ir komandas spēle, kurā individuālās prasmes un pieredzes tiek kombinētas ar intuīciju un radošumu. Daudzskaitlīgs skatījums uz vienu un to pašu problēmu ļauj piemeklēt labāko risinājumu.

Bet,
vai vienmēr drīkst improvizēt? Vai, piemēram, valsts pārvalde var atļauties būt radoša, vai komplicētos tehnoloģiskajos procesos var atļauties būt radošs, vai ir iespējas un vēlēšanās pārkāpt šķietami stingri reglamentētās robežas? Iespējams, ir situācijas, kur radošumam nav vietas, bet varbūt mums tikai tā šķiet.

Pasākumu pieteikšanas forma veidota tā, lai organizatori informāciju par plānoto pasākumu varētu papildināt visa mēneša garumā. Atgādinām, ka akceptēti tiks tikai tie pasākumi, kas tiks pieteikti norādītajā termiņā, kā arī saturiski atbildīs improvizācijas tēmai, kas ietver uzdrīkstēšanos, sadarbību un radošumu.

 

NODERĪGI

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka vērtīgs izziņas avots ir sagatavotā "Komunikācijas un padomu rokasgrāmata". Aicinām to caurlūkot veiksmīgākai sadarbībai. Tajā atradīsiet atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. 

Vidzemes inovāciju nedēļas 2023 Komunikācijas un padomu rokasgrāmata (.pdf 2,84MB)

Pamatinformācija

Kontaktpersona