27.02.2019. - TREšDIENA

“Inovāciju izstāde” – ilustrācija inovāciju dažādībai Vidzemē

Koncertzāle "Valmiera", Leona Paegles iela 10, Valmiera
12:30 - 20:00
Kontaktpersona:
Anita Āboliņa

Vidzemes plānošanas reģiona rīkotās Inovāciju izstādes mērķis ir iepazīstināt plašāku sabiedrību ar Vidzemē radītām inovācijām un inovatīviem uzņēmumiem, un iedvesmot inovāciju radīšanai arī citus. Vēlamies stāstīt un rādīt labos piemērus, lai veidotu priekšstatu par inovācijām, parādot to dažādību un nozīmi reģiona attīstībā un konkurētspējā.

 

Inovācijas, par kurām esam izvēlējušies šoreiz stāstīt, Vidzemē nebūt nav vienīgās, taču katrs šis stāsts var kalpot par iedvesmu jaunām idejām.

 

Izstāde iepazīstina ar 24 inovācijām – informācijas tehnoloģiju jauninājumiem, produktu dizaina, procesu un ražošanas tehnoloģiju inovācijām 24 uzņēmumos 17 Vidzemes pašvaldībās. Izstāde tapusi ar šo pašvaldību finansiālu atbalstu.

 

Izstādes vizuālā dizaina tapšanā piedalījās arhitekts Sandis Radziņš. “Pamatdoma, gatavojot izstādes stendu vizuālo noformējumu, bija fokusēt skatītāja uzmanību uz stendā redzamo informāciju. Tas panākts ar izvirzītām sānu sienām, kuras tajā pat laikā sniedz izstādei atraktīvu kopējo tēlu telpā,” stāsta Sandis. Stendu sānu sienas ir veidotas kā stilizēti tauriņu spārni, kuru vēziens, vieglums un dinamika simbolizē Vidzemes uzņēmumu jaunradi.

“Uzskatu, ka svarīgs faktors stendu dizainā ir tieši koka materiālam. Laikā, kad dažādās jomās kokam pastāv daudz alternatīvu, nedrīkstam aizmirst par šo Latvijas vērtību. Arī būvniecības nozarē šobrīd koksnes lietošana būvkonstrukcijās ir īpaši aktuāla. Notiek pāreja no betona uz koku kā ilgtspējīgu materiālu. Koka faktūra vienmēr ir un būs unikāla. Tā siltajai virsmai vienmēr ir patīkami pieskarties,” tā uzskata arhitekts.

 

Stendi izgatavoti “Ķēniņa galdniecībā” Cēsīs,  galdnieka Sandora Pilskallieša gādībā un uzraudzībā. Sandors uzteic Vidzemes plānošanas reģionu par ideju informācijas attēlošanai izmantot tieši koka stendus ierasto plastikātu vietā. “Koks, ar ko mēs paši ikdienā strādājam, ir pārsteidzošs materiāls – no tā var izveidot jebko un tas lieliski iederas jebkurā vidē,” pārliecināts uzņēmējs.

 

Izstādes svinīga atklāšana notiks 27.februārī, Inovāciju konferences ietvaros Valmierā, koncertzālē “Valmiera”. Izstāde koncertzālē būs apskatāma paralēli konferences norisei - no 27. līdz 28. februārim.

Pēcāk izstāde būs apskatāma Valmieras integrētās bibliotēkas telpās līdz pat marta vidum.

  

Attēlā:

Atex® membrāna kā inovatīvs arhitektūras risinājums – īpaši izturīgs, viegls un nedegošs ar silikonu pārklāts stikla šķiedras audums, izmantojams arhitektūrā vienā eksemplārā.

Ražots AS Valmieras stikla šķiedra.

Volkenhaina skatu tornis, Berlīne, Vācija (Atex® 3000 TRL)

©Textil Bau GmbH

 

 

Organizē