27.02. - CETURTDIENA

Viļņošanās efekts: piekļuves inovācijas ūdens tūrismā

Klātienē
Tērbatas iela 10, Valmiera
10:00 - 18:30
Kontaktpersona:
Zelma Mičule
Lai mudinātu ikvienu uzdrīkstēties un izmantot ūdens tūrisma sniegtās iespējas, produktus un pakalpojumus, pēdējo gadu laikā tiek mērķtiecīgi strādāts pie ūdens tūrisma nozares pielāgošanas plašākām cilvēku grupām, īpaši domājot par senioriem, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un ģimenēm ar bērniem. Tā ir kopīga uzdrīkstēšanās:
  • pirmkārt, domāt ārpus ierastajiem stereotipiem, ka ūdens tūrisms ir piemērots tikai sportiskiem un fiziski aktīviem cilvēkiem noteiktā vecumā;
  • otrkārt, raudzīties plašāk un meklēt neierastus risinājumus, kas palīdzētu tiem, kuriem ir kādi ierobežojumi vai riski;
  • treškārt, uzdrīkstēties šos risinājumus reāli īstenot dzīvē;
  • ceturtkārt, pārkāpt pāri savām bailēm un tomēr mēģināt, pat ja šie ierobežojumi vai riski attiecas konkrēti uz tevi.
Hakatons “Viļņošanās efekts: piekļuves inovācijas ūdens tūrismā”, kas notiks 27. un 28. februārī Valmierā, ir viens no pasākumiem, kas veltīts šai tēmai un kura ietvaros visas iesaistītās puses satiksies, lai kopīgi šo uzdrīkstēšanos virzītu tuvāk taustāmiem rezultātiem.
 

Hakatonā piedalīsies vairākas komandas no Latvijas un Igaunijas, un to sastāvā būs studenti, uzņēmēji, tūrisma speciālisti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un dažādu nozaru eksperti. Viņi visi aizraujošā koprades pasākumā meklēs un attīstīs inovatīvus risinājumus upju, ezeru un citu ūdenstilpju piekļuves uzlabošanai, lai dotu iespēju ikvienam droši baudīt atpūtu vai aktivitātes pie un uz ūdens. Hakatona laikā tiks domāts arī par maršrutu un jaunu pakalpojumu attīstīšanu un pielāgošanu.

Meklējot un attīstot jaunas inovatīvas idejas, hakatona dalībnieki pielietos dizaina domāšanas metodoloģiju. Tas ir mūsdienīgs un dažādās nozarēs universāli pielietojams indivīdu iesaistes un līdzdalības instruments, kas rosina jaunas idejas mērķu sasniegšanai. Pasākums tiek rīkots kā sacensības, kur komanda, kas piedāvās labāko risinājumu, iegūs galveno balvu – iespēju piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju.

Ūdens tūrisma pielāgošana dažādām vajadzībām ir ne vien uzdrīkstēšanās, bet arī izaicinājums, un hakatona dalībnieki strādās pie inovatīvu risinājumu izveides ūdens tūrisma pakalpojumu attīstībai četros virzienos:
  • pakalpojumu sniedzēju izpratnes veidošana par cilvēkiem ar dažādām vajadzībām, veicinot piekļuvi jaunam tirgum;
  • drošības uz / pie ūdens nozīme cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem;
  • digitālie risinājumi kā palīgs cilvēkiem ar dažādām vajadzībām, lai paplašinātu iespējas ūdens tūrisma pakalpojumu izmantošanā;
  • esošo ūdens tūrisma produktu pielāgošana un jaunu izveide, ņemot vērā cilvēku dažādās vajadzības.
Pasākuma mērķis ir nonākt pie vērtīgām idejām un risinājumiem, kurus ir iespējams ieviest praksē, attīstīt un laika gaitā padarīt par labās prakses piemēriem, kas tiek plaši ieviesti Latvijā un Igaunijā un citviet pasaulē, mudinot uzdrošināties arī citus.

Šo inovāciju hakatonu organizē Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu un Tartu Universitātes Pērnavas koledžu Interreg Igaunijas - Latvijas sadarbības programmas 2021. - 2027. gadam projekta “Ūdenstūrisma pieejamības veicināšana” (Riverways II) ietvaros.
Papildu informācijai: Zelma Mičule, projekta “Ūdenstūrisma pieejamības veicināšana” (Riverways II) vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., +371 28327962.
Organizē