27.02. - CETURTDIENA

Stāstu vakars par Cesvaines pils Smēdi, pankūkām un drosmi dzīvot garšīgi!

Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāreģistrējas
Klātienē
Pils iela 2, Cesvaine
17:30 - 19:30
Kontaktpersona:
Diāna Druvaskalna
Ceturtdien, 27. februārī plkst. 17.30-19.00 ikviens interesents tiek laipni aicināts uz stāstu vakaru “Kā es mainīju pankūkas pret gabaliņu jumta”, savukārt vakara turpinājums solās norisināties Cesvaines pils Smēdē (Rūpnīcas 6, Cesvaine), kur no plkst.19.00 pasākuma apmeklētājus uzņems Smēdes saimniece - stāstniece, cienājot klausītājus ar pankūkām un daloties pieredzē, ko nozīmē uzdrīkstēties izmantot neierastus paņēmienus biznesa uzsākšanai.

Stāstu vakarā Cesvaines tūrisma centrā (Pils ielā 2) savā pieredzē dalīsies Diāna Druvaskalna, kura pirms dažiem gadiem kļuva par Cesvaines pils Smēdes ēkas īpašnieci, apņēmās to paglābt no iznīcības un iedvest daudz pieredzējušajā mūra namā jaunu elpu. Viens no pirmajiem svarīgākajiem uzdevumiem bija nomainīt Smēdes jumta segumu, un Diāna atrada neordināru veidu, kā ceļā uz šo mērķi iesaistīt cilvēkus gan Cesvainē, gan ārpus tās.
 

“Atceros, kā reiz rakstīju Facebook: man nav jumta, man nav kanalizācijas, nav ūdens, man nav apkures, bet baltus galdautus es uzklāt varu. To arī darīju, lai mēģinātu mainīt Smēdes likteni ar tiem resursiem, kādi tobrīd bija pieejami,” Diāna saka.

 

Stāstu vakara viesi varēs uzzināt, kas Diānu atveda no Rīgas uz Cesvaini, ko rīdzinieku ģimenei ar trim bērniem nozīmē pārcelties uz dziļu Vidzemi, kā notika sastapšanās ar Smēdi un kāda loma šajās attiecībās ir pankūkām. Diāna pastāstīs, kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotās “Mājas kafejnīcu dienas” lika viņai noticēt savai varēšanai un kā šobrīd veidojas Smēdes sadarbība ar Cesvaines Tūrisma centru, Cesvaines pili, LIAA pārstāvniecību Latvijā un citiem partneriem.

Tāpat vakara apmeklētāji uzzinās, kāpēc sikspārnis ir šī nama dvēsele, kā Diāna būvē kontaktus ar Latvijas kalējiem, kā tapa Smēdes veiksmes monētas un kā top leģendas par šo vietu.
 

“Esmu iemācījusies sajust un atpazīt, kas mani aizrauj, un ļaut tam notikt. Neatraidīt radušos iespēju dzīvot garšīgi,” Diāna Druvaskalna atklāj savu uzdrīkstēšanās formulu un aicina tikties, lai dalītos iedvesmā, kā bijušie rīdzinieki atrada gabaliņu Latvijas, kuru savest kārtībā.

Programma
17:30 - 19:30
Stāstu vakars "Kā es mainīju pankūkas pret gabaliņu jumta”.
Stāstu vakara viesi varēs uzzināt, kas saimniekus atveda no Rīgas uz Cesvaini, kā notika sastapšanās ar Smēdi un kāda nozīme šajās attiecībās ir pankūkām. Diāna pastāstīs, kāda ietekme ir līdzcilvēkiem, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, Cesvaines Tūrisma centram, Cesvaines pili, LIAA pārstāvniecībai Latvijā un citiem partneriem uz smēdes likteni.

Tāpat vakara apmeklētāji uzzinās, kāpēc sikspārnis ir šī nama dvēsele, kā Diāna būvē kontaktus ar Latvijas kalējiem, kā tapa Smēdes veiksmes monētas un kā top Smēdes nama leģendas.

Iespējams, varēs arī nogaršot pankūkas un apciemot Smēdes namu jau tā paša vakara noslēgumā.
Organizē