Pievienots: 19.02.2021.

Norisināsies seminārs un darbnīca "Sabiedrības līdzdalība vietu izaugsmei"

Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros 26. februārī no plkst. 10:00 notiks tiešsaistes seminārs un domrades darbnīca "Sabiedrības līdzdalība vietu izaugsmei", kurā īpaši aicināti piedalīties publiskā sektora un kultūras jomas pārstāvji.

Seminārā tiks runāts par sabiedrības līdzdalības iespējām un kopienu iniciatīvu nozīmi dzīves vides veidošanā. Sevišķi publiskā sektora organizāciju vidū aizvien aktuāls ir jautājums, kā iesaistīt sabiedrību lēmumu pieņemšanā par pārvaldes procesiem, kādus līdzdalības mehānismus izmantot, kā aktivizēt vietējās kopienas, ļaut apvienoties domubiedriem kopīgu interešu pārstāvniecībai spēcīgas un funkcionējošas dzīves vides radīšanai.

Par to runās "Providus" vadošā pētniece Līga Stafecka, iezīmējot līdzdalības budžetēšanu kā vienu no sabiedrības līdzdalības mehānismiem valsts iestāžu darbā. "Latvijas Lauku foruma" izpilddirektore Anita Seļicka izcels veidus, kā kopradīt un rast sadarbību ar domubiedriem, pašvaldību vai nevalstiskajām organizācijām. Savukārt ar pieredzes stāstu par ieviestajiem līdzdalības veidiem savas teritorijas attīstībā dalīsies Gulbenes novada pašvaldības un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji.

Savukārt otrajā pasākuma daļā praktiskajā darbnīcā aicināti apvienoties tie, kuri vēlas izzināt, kā radīt inovāciju kultūras jomā caur sabiedrības līdzdalību un kopienas aktivitātēm. Dalībniekus iedvesmos Červonkas baznīcas neprātīgais atdzimšanas stāsts, "Sēlijas laivu" kā pārmaiņu aģenta stāsts, “Sansusī” stāsts par labklājības rezidenču programmu, kā arī “Jaunlutriņu attīstības biedrības” stāsts par vietējo iedzīvotāju un tālienē dzīvojošo sadarbību kopienas kultūras veidošanā.

Pasākums norisināsies tiešsaistes platformā Zoom, dalībniekiem nepieciešams iepriekš reģistrēties. Detalizētāka semināra programma un reģistrēšanās: http://innovation.vidzeme.lv/lv/pasakumi/2021-02-26/sabiedribas-lidzdaliba-vietu-izaugsmei.html

Reģistrētajiem pasākuma dalībniekiem tiks nosūtīta saite dalībai seminārā.

Papildu informācija pa tālruni +371 28674617, e-pastā – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

***

Pasākums īstenots projektā “Līdzdalības budžeta procesa attīstība Baltijas jūras reģionā” (EmPaci) Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Vairāk: https://bit.ly/30hOMvy