Pasākumi

21.02
22.02
23.02
24.02
25.02
23.02. - TREšDIENA
LLU - Pārtika, kas iedvesmo
09:30 - 12:00
Seminārā “LLU – PĀRTIKA, KAS IEDVESMO!” dalībniekiem būs iespēja ielūkoties tēmās par: izejvielu multifunkcionālu izmantošanu; augu valsts olbaltumvielu produktu izmantošanas potenciālu rūpnieciskajā ražošanā; jauniem, savdabīgiem dabīgu produktu risinājumiem, kuri, aicinās bērnus un jauniešus lietot veselīgu uzturu; laktobionskābes biotehnoloģisko ieguve un pielietojumu pārtikā; ēdamo apvalku un biodegradējamo iepakoju ietekmi uz produktu derīguma termiņa saglabāšanu; inovācijām skābētu kāpostu sulas pārstrādē, kafijas bioloģiski aktīvo savienojumu un gaistošo savienojumu izmaiņām grauzdēšanas procesā, fermentācijas laika ietekmi uz rudzu maizes tehnoloģiskajām un prebiotiskajām īpašībām; bišu tranu peru homogenātu pārstrādi, kā arī sniegs informāciju par studiju iespējām LLU PTF.
Nav nepieciešams iepriekš reģistrēties
Atvērto durvju diena
10:00 - 18:00
IIC "Dzelzceļš un Tvaiks" aicina uz atvērto durvju dienu! Ar interaktīvo ierīču palīdzību izzini dzelzceļa vēsturi, tagadni un nākotni!
Brīvs apmeklējums iestādes/uzņēmuma darbalaikā
Vieslekciju nedēļa. Ilona Rulle – Tehnoloģijas un to pievienotā vērtība profesionālai izaugsmei
10:00 - 11:00
Ilona Rulle, SIA ''AQ AgriEstate'' pārdošanas projektu vadītāja, pastāstīs par tehnoloģiju ietekmi profesionālajā izaugsmē.
Nav nepieciešams iepriekš reģistrēties
Apvārsnis Eiropa - zinātnes un inovāciju sinerģija
11:00 - 12:30
Pasākumā būs iespēja uzzināt par jauno Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju atbalsta programmu Apvārsnis Eiropa 2021. - 2027. gadam, kas seko iepriekšējai ietvara programmai Apvārsnis 2020. Pasākuma ievadā aplūkosim tādas tēmas kā jaunās ietvara programmas aktualitātes, plānotie projektu konkursi un to budžets. Kā arī būs iespēja plašāk dzirdēt par jaunumiem digitālā jomā un juridiskos aspektos. Savukārt pasākuma otrajā daļā iepazīstināsim ar Eiropas lielāko finanšu atbalsta programmu – Eiropas Inovāciju padomi (EIC). Dalībniekiem būs iespēja uzzināt par programmas pamatprincipiem un veiksmīgajiem piemēriem.
Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāreģistrējas
FOTO knifi un INSTAGRAM triki
11:00 - 17:00
Katru dienu arvien izteiktāk izjūtam jaunās valūtas klātbūtni ikdienā. To mēdz dēvēt par uzmanības ekonomiku, kas pamatota ar zīmolu spēju nodrošinot aktuālu un saistošu saturu, lai noturētu patērētāju uzmanību. Teju katram preču vai pakalpojumu sniedzējam ir izveidota mājaslapa, sociālo tīklu konts. Bet ar to vien nepietiek. Lai zīmols nepazustu kopējā jaunumu okeānā sociālo tīklu dzīlēs, jāveido autentisks saturs. Apvienojot aktualitātes, 23.februārī veidojam piesātinātu dienu divos cēlienos zem nosaukuma "FOTO knifi un INSTAGRAM triki".
Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāreģistrējas
Bioekonomikas un mežkopības pētījumu simbioze
12:00 - 14:00
Meža nozares ļaudis aicina attālināti ieskatīties mūsu pētījumos, kur simbiozē bioekonomika un mežkopība. Stāstīsim, rādīsim kā turam rūpi par vienu no Latvijas dabas bagātībām - mežu, kopjot to un rūpējoties, lai cilvēka dzīvošana tam pāri nenodara.
Nav nepieciešams iepriekš reģistrēties
Kāpēc Vidzeme rada tikai 6,6% no Latvijas pievienotās vērtības?
13:00 - 14:00
Ar Vidzemes ekonomiskās veiktspējas izvērtējumu iepazīstinās un uz diskusiju rosinās Phd. oec. cand. Līga Brasliņa, ilggadēja tirgu un uzņēmumu inovāciju veiktspējas analītiķe. Diskusijā tiks meklētas atbildes, kāpēc Vidzemes reģions var vai nevar pienest Latvijas tautsaimniecībai lielāku pievienoto vērtību. Meklēsim atbildes, kuras nozares to var izdarīt visveiksmīgāk un kuras būtu jāatbalsta?
Nav nepieciešams iepriekš reģistrēties
Diskusija ‘’Zaļbūtības temperatūra Latvijā’’
14:00 - 16:00
Vai uzņēmējdarbībā ir iespējams atkritumus izmantot kā resursu? Arvien aktuālākas kļūst dažādu uzņēmumu iniciatīvas funkcionēt, vienlaicīgi kontrolējot uzņēmuma ietekmi uz vidi ilgtermiņā. Mūsdienās uzņēmumi aizvien biežāk piedomā pie videi draudzīgākiem iepakojumiem, uzņēmuma komunikāciju un loģistiku. Kas ir jāņem vērā, apsverot videi draudzīgas uzņēmējdarbības uzsākšanu? Vai uzņēmums var sākties no atkritumiem vai tomēr vispirms ir jāatrod ideja un tad jāpiemeklē nepieciešamais resurss? Par to diskutēs LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Juris Čeičs, SIA "ZAAO" valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis un 3 dažādi uzņēmēji, kuri ikdienā saskaras ar vides problēmu risināšanu.
Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāreģistrējas
Diskusija: Individuālo un kolektīvo vērtību apzināšanās un definēšana - tīklošanās pamatprincips
16:00 - 18:00
Diskusija: Individuālo un kolektīvo vērtību apzināšanās un definēšana - veiksmīgas tīklošanās pamatprincips. Inovatīva tūrisma tīkla “Vidzemēs” piemērs. Esam tūrisma tīkla „Vidzemēs” aktīvā projekta realizācijas posmā un šajā diskusijā vēlamies netradicionālā veidā, kopīgi rast atbildes uz svarīgiem jautājumiem par tīkla veidošanās pamatprincipiem - individuālajām un kolektīvajām vērtībām, piederības sajūtu, konkurenci. Kuras ļautu aktivizēt tīkla dalībnieku iesaisti, veicinātu ilgtermiņa sadarbību un kalpotu par pamatu veiksmīgam, konkurētspējīgam un pievilcīgam tūrisma tīklam Vidzemes augstienes reģionā.
Lai piedalītos pasākumā, iepriekš jāreģistrējas