ATZĪMĒ KALENDĀRĀ! Vidzemes Inovāciju nedēļa 2020: 24.-28. februāris

 

KĀPĒC APMEKLĒT 

 

Pirmo reizi Vidzemē tiek organizēta Inovāciju nedēļa. Vidzemes plānošanas reģions aicina iedzīvināt inovācijas ikdienā un mainīt joprojām pastāvošu priekšstatu, ka inovācijas ir saistītas vienīgi ar tehnoloģijām vai programmēšanu.

Vidzemes Inovāciju nedēļa ir pasākumu kopums, kas tiek īstenots visā reģiona teritorijā. Piecu dienu laikā Vidzemē notiks virkne pasākumu, rosinot esošos un topošos darbiniekus, uzņēmējus, vadītājus saskatīt inovāciju potenciālu savā ikdienā.

Reizēm vajag iedrošināt, reizēm – satikt pareizos cilvēkus, reizēm – gūt apstiprinājumu, ka ir laiks rīkoties!

Inovācija sākas ar domāšanas maiņu. Vidzeme mainās.

Noklausies, uzzini, satiec savu pētnieku vai jaunu sadarbības partneri. Inovāciju nedēļa ir platforma jaunām iniciatīvām un jauniem mērķiem.

Uzdrīkstēties
Uzdrīkstēties

Inovācijas var būt klātesošas jebkurā uzņēmumā, saimniecībā, arī valsts pārvaldē. Viss sākas ar vēlmi mainīties. Un nav svarīgi, kas Tu esi – darbinieks, uzņēmējs, palīgstrādnieks, ideju ģenerators vai pētnieks. Esi drosmīgs un paveries apkārt! Ieraugi un izvērtē, kādas iespējas slēpjas tavā ikdienā!

Zināt kā
Zināt kā

Inovācija nav tikai augsto tehnoloģiju risinājumi, un to var atļauties ikviens. Resurss, kas ir tavā rīcībā, sevī slēpj lielāku vērtību nekā sākotnēji šķiet. Tikai tas jāredz jaunā gaismā. Reizēm izgudrotais ritenis stāv tepat aiz stūra – ņem to par pamatu uzrāvienam! 

Rīkoties
Rīkoties

Tiek piedāvātas daudzas konferences, izglītojoši semināri, taču, cik no tā, ko esam dzirdējuši, izmantojam praktiski? Kas ir tas, kāpēc iezogas domas “nē, tas nav man”, “jā, varbūt vēlāk”?  

Mums svarīga ir rīkošanās. Robežu nav – nedz iespējām, nedz inovācijām. Jāsāk darīt!

“Inovācijas nerodas tikai zinātniskajās laboratorijās kāda indivīda ģenialitātes uzplaiksnījuma brīdī.”
Inese Suija-Markova, Vides risinājumu institūta vadītāja, Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece
“No tā, cik ekonomiski spēcīgi un attīstīti ir reģioni, lielā mērā ir atkarīga visas Latvijas tautsaimniecības izaugsme. Savukārt reģionu konkurētspējas priekšrocības un izcilība ir cieši saistīta ar izglītotu, radošu, atvērtu un uzņēmīgu cilvēku pieejamību visās jomās – gan uzņēmumos, gan valsts un pašvaldības institūcijās. Jūsu cilvēki ir jūsu vērtība, investējiet tajos!”
Mārtiņš Jansons, Inovācijas politikas nodaļas vadītājs, Ekonomikas ministrija
“Inovatīvi cilvēki domā plaši. Tos nesatricina plāna A neizdošanās, jo viņiem prātā jau ir citi ceļi mērķa sasniegšanai. Šī spēja - būt radošam un ātri pielāgoties - noteikti ir svarīgs priekšnoteikums panākumiem un attīstībai.”
Ilze Zariņa, Wunder Latvia, Valmieras biroja vadītāja